Jaromír Nohavica & Janáčkova filharmonie Ostrava

Začátek: 12. 5. 2021 | 19:00

Konec: 27. 10. 2020 | 21:00

Kategorie: Koncert

Místo: Sportovní hala Univerzity Palackého, U sportovní haly, 77900 Olomouc

Facebook: Sportovní hala Univerzity Palackého, U sportovní haly, 77900 Olomouc Web: Sportovní hala Univerzity Palackého, U sportovní haly, 77900 Olomouc

Koncert Jaromíra Nohavici s Janáčkovou filharmonií Ostrava pod vedením Marko Ivanoviče zažili diváci již v několika městech v Čechách, na Slovensku a také v Polsku. Konají se pouze příležitostně, a tak se stávají pro diváky malým hudebním svátkem. Barevná aranžmá Marco Ivanoviče a Ondřeje Brzobohatého dávají známým písním Jaromíra Nohavici nový rozměr a posouvají je někdy na hranici filmové hudby. Koncert je průběžně doplněn i malými intermezzy tradičních vystoupení Jarka Nohavici s jeho stálými pódiovými hosty – vynikajícím polským akordeonistou Robertem Kuśmierskim a hráčem na percuse a bicí Pavlem Plánkou. Netradiční spojení zdánlivě neslučitelných žánrů ještě více umocňuje poetiku Nohavicových textů a přináší divákům velmi silný zážitek.

 

Mapování kulturních a kreativních průmyslů v Olomouci je společným projektem Univerzity Palackého, statutárního města Olomouc a Olomouckého kraje. Na mapování se podílí tým složený ze zástupců univerzity, města a kreativních odvětví.