Schyzo

Začátek: 13. 11. 2020 | 21:00

Konec: 14. 11. 2020 | 00:00

Kategorie: Koncert

Místo: 15 Minut music club, Komenského 31

Facebook: 15 Minut music club, Komenského 31 Web: 15 Minut music club, Komenského 31

Schyzo se po roce opět vrací do klubu 15 Minut pokřtít svou poslední desku. Sekundovat mu bude Dyzivv, Casper, Pyko a Saka.

Předprodej velice brzy!

https://www.instagram.com/schyzo
https://www.instagram.com/dyzivv
https://www.instagram.com/caspermadeit/
https://www.instagram.com/saka_666_
https://www.instagram.com/pyko.fatal/

www.sadclub.cz

Schyzo, vlastním jménem Jan Janda se narodil v Praze 26.4. 1993. Hudebně aktivní je od roku 2008. Do povědomí se dostal v roce 2010 se svým tehdejším pseudonymem Killaz. Mezi roky 2008 a 2012 stihl vydat celkem 4 nezávislé projekty. Po roce 2012 se setkává s toxickou psychózou a končí v péči lékařské pomoci.Maže veškerou dosavadní tvorbu a přichází s novým pseudonymem "Schyzo", které ho provází do dnes.

V roce 2013 vydává pár samostatných skladeb, které ale neměly žádný větší dosah. Celková frustrace z neúspěchu, z dřívější tvorby a z posluchačů ho přivádí ke změně stylu. Díky obdivu a inspiraci od amerického rappera Eminema a skupiny "D12" v roce 2014 přitvrzuje a vydává s kamarádem a rapperem Protivou skladbu MAY DAY II, ve které se vliv Eminema silně promítl a jsou v ní zřetelné prvky žánru horrorcore. Krátce na to ve stejné sestavě vychází skladba Dirty Mind a Schyzo ohlašuje práce na albu nesoucí název "Stavy". Ohlášení doprovází skladba "Seznamte se, Krusty", ve které představuje svoje nové alter ego jménem "Krusty".

V tu dobu si ho začínají všímat různí interpreti. Netrvalo dlouho a Schyzo se objevuje na skladbě "Instantní Čubky", kterou má na svědomí dvojice Renne Dang a Viktor Sheen. Skladba má úspěch a Schyzo se dostává do povědomí širšího publika.

Následující rok 2015 se Schyzo objevuje na desce "Projekt Asia". Desku má na svědomí Renne Dang a Viktor Sheen. Skladba na kterou je Schyzo přizván nese název "Instantní Čubky 2" a sklízí velké úspěchy. Dále přispívá svou slokou na desce "Foscoismus 2" a poprvé stane krátce na podiu v Pražském "Rock Cafe", kde probíhá křest desky Renneho Danga a Viktora Sheena.

28.2. 2016 vydává dlouho očekáváné album "Stavy", na kterém hostují například Protiva, Renne Dang nebo Meiton. Ve stejném roce spolu s Protivou zakládají label Illegal Music a představují talenty jako je Meiton nebo slovenský rapper Dyzivv. Protiva později label opouští a nově přichází Casper. Na konci roku Illegal Music poprvé živě vystupuje v Plzni.

V roce 2017 ohlašuje práce na desce s názvem "Delirium". V březnu k ní vychází singl s videoklipem, který nese název "Freakshow", ve kterém hostuje legenda českého horrorcore rapu Řezník. Spolupráce Schyza a Řezníka byla fanoušky dlouho očekávaná a sklízí mnoho úspěchů. Následně ve stejném roce vychází singl "Dejchám", který produkoval Fosco Alma a "Nemám Náladu", který si Schyzo produkuje sám. Jako producent se podílí na různých projektech českých interpretů včetně Řezníka a jeho "Strangulační Rýha", na které Schyzo produkuje skladbu "Nemluv na Mě" a "Tak proč bych měl řešit tenhle shit". Dále se objevuje na desce "O Tři Bloky Dál", kterou má na svědomí Refew. Na této desce má Schyzo celkem 5 beatů a to "Děfko", "Myslim na Vás", "Skit pro kamaráda", "Něch mě bejt" a "Jeden z mála".

V březnu roku 2018 vychází deska Delirium a sklízí víceméně pozitivní kritiku. Hostuje na ní například Protiva, Meiton nebo Casper a vychází k ní ještě další dva videoklipy. V létě pak spojuje síly s rapperem PTK a vydávají skladbu "Nemůžeš" a oznamují společné turné, které nese název "OD CHEBU PO OSTRAVU". Turné je úspěšné a většina klubů je vyprodaných.

V lednu roku 2019 oznamuje práce na desce "TABU". Dále se objevuje jako host a producent na desce "Kill Yourself", kterou má na svědomí DeSade.

Na konci května roku 2020 vydává album "TABU" kterým uzavírá tuto hudební trilogii.

Mapování kulturních a kreativních průmyslů v Olomouci je společným projektem Univerzity Palackého, statutárního města Olomouc a Olomouckého kraje. Na mapování se podílí tým složený ze zástupců univerzity, města a kreativních odvětví.