Olomoucké vinné slavnosti

Začátek: 1. 10. 2021 | 14:00

Konec: 2. 10. 2021 | 21:00

Kategorie: Festival

Místo: Dolní náměstí, Olomouc

Facebook: Dolní náměstí, Olomouc Web: Dolní náměstí, Olomouc

Olomoucká vinná společnost připravila další ročník podzimních vinných slavností, které navazuji na historii prodeje vína, vinných domů v Olomouci z 15 století . Na Dolním náměstí v Olomouci bude připravený doprovodný program pro všechny generace , vystoupení cimbálových muzik, vinná tombola, soutěž "O Krále Burčáku". Svá vína představí 25 vinařství z Moravy . Mezi nimi jsou vinaři ocenění na prestižních mezinárodních výstavách . Přivítáme 3 vinařství partnerských měst . Můžeme těšit na sýry z Holandska firmy Ko van Beek. .

Tématem tohoto ročníku bude " Víno je lék " Organizátor Olomouckých vinných slavností věří, že stejně jako v minulých letech bude spousta spokojených návštěvníku a historické centrum města se na dva dny stane místem dobrého vína a burčáku.

Srdečně všechny zve Olomoucká vinná společnost Jana Šubová Prezidentka Olomoucké vinné společnosti www.olomoucka-vinna.cz

Mapování kulturních a kreativních průmyslů v Olomouci je společným projektem Univerzity Palackého, statutárního města Olomouc a Olomouckého kraje. Na mapování se podílí tým složený ze zástupců univerzity, města a kreativních odvětví.