Když se struny propojí v jemné meditaci

Začátek: 7. 12. 2021 | 17:30

Konec: 7. 12. 2021 | 18:30

Kategorie: Koncert

Místo: Moravská filharmonie Olomouc, Mozartův sál

Facebook: Moravská filharmonie Olomouc, Mozartův sál Web: Moravská filharmonie Olomouc, Mozartův sál
Violoncello a harfa jsou dva strunné nástroje, které se zvukově ideálně doplňují. Lahodný souzvuk jejich tónů pohladí duši a výběr známých a oblíbených melodií publikum postupně uvede do příjemného zklidnění v hudební meditaci. Klidnou atmosféru oživí jemný taneční rytmus i dotek lásky. Večerem posluchače provede Markéta Vejvodová, na harfu a violoncello zahrají Anastázie Tomečková a Eliška Vláčilová.

Meditativní, harmonické a relaxační hudební podvečery, jejichž součástí je průvodní slovo, tlumené osvětlení a videoprojekce. Koncerty jsou určeny zejména pro nastávající maminky v jakémkoliv stupni těhotenství a jejich doprovod, ale i pro matky s dětmi ve věku do 1 roku.

Johann Sebastian Bach, Gabriel Fauré, Claude Debussy, Jules Massenet, Max Bruch, Edward Elgar, Camille Saint-Saëns, Charles Gounod

Anastázie Tomečková – harfa
Eliška Vláčilová – violoncello
Markéta Vejvodová – průvodce programem
Mapování kulturních a kreativních průmyslů v Olomouci je společným projektem Univerzity Palackého, statutárního města Olomouc a Olomouckého kraje. Na mapování se podílí tým složený ze zástupců univerzity, města a kreativních odvětví.