Moon Hooch | Mladí ladí jazz 2022

Začátek: 31. 12. 2022 | 20:00

Konec: 31. 12. 2022 | 22:00

Kategorie: Koncert

Místo: Jazz Tibet Club, Sokolská, Česko

Facebook: Jazz Tibet Club, Sokolská, Česko Web: Jazz Tibet Club, Sokolská, Česko

O tyhle cool týpky tě rozhodně nepřipravíme ani v Olomouci, proto si čekuj datum 3. března 2022 a kup si lístky včas!

Moon Hooch: Akustické techno se dvěma saxofony

„Říkám vám, že tihle týpci jsou cool!“ prohlásil o nich Iggy Pop. Britský Guardian o nich zase napsal, že jejich styl lze nazvat virtuózním jazzem nebo akustickým technem. Vyber si.

Moon Hooch, kteří svojí neotřelou a místy až zběsilou kombinací akustického techna, jazzu a rocku spolehlivě roztančili tisíce lidí na našem posledním Open Airu, tentokrát představí své poslední album Life On Other Planets – a to 3. března 2022 v Jazz Tibet klubu a 4. března Paláci Akropolis.

Nejsou to žádní nováčci. Hrají už 10 let a v televizních show vystupovali vedle takových jmen, jako jsou Tame Impala a James Blake. Jejich set v ikonické sérii NPR Tiny Desk Concerts protočil čítače na YouTube přes hranici tří miliónů a autor a dramaturg oblíbeného cyklu Bob Boilen jej považuje za jeden ze svých nejoblíbenějších.

Moon Hooch o sobě s jen mírnou nadsázkou tvrdí, že jsou post-racionální kapela, protože se vždy snaží hlavně dělat věci tak, jak je cítí, aniž by se zabývali svým úspěchem a budoucností. Svůj neskutečně energický mix akustického techna, jazzu a rocku přenesli i na album Life On Other Planets, které vyšlo 10. ledna 2020 a s nímž se objeví v dubnu v Praze.

www.mladiladijazz.cz
www.instagram.com/mladiladijazz

Mapování kulturních a kreativních průmyslů v Olomouci je společným projektem Univerzity Palackého, statutárního města Olomouc a Olomouckého kraje. Na mapování se podílí tým složený ze zástupců univerzity, města a kreativních odvětví.