Tomáš Roubal: 5G

Začátek: 20. 5. 2022 | 18:00

Konec: 26. 5. 2022 | 20:00

Kategorie: Výstava

Místo: Telegraph Gallery, Kinosál

Facebook: Telegraph Gallery, Kinosál Web: Telegraph Gallery, Kinosál

Vernisáž 20 5 2022 18:00

Telegraph Gallery není jenom prostorem našeho hlavního výstavního sálu. Je také platformou, která tvoří program pro několik dalších pater celého domu. A tentokrát jsme se rozhodli, že na několik dní nahradí filmy v Telegraph kině výtvarné umění a uskuteční se zde krátkodobý výstavní projekt umělce Tomáše Roubala.

Tomáš Roubal (*1982) je absolventem Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě. Věnuje se sochařské tvorbě, malbě, kresbě a autorské knize. Svojí tvorbou reaguje na aktuální problémy ve společnosti a zkoumá je vizuálně srozumitelným a jednoduchým rukopisem. Věnuje se například tématu pracovního vyhoření a falešné iluze člověka na sociálních sítích a internetu. Tekutost dnešního světa ztvárňuje rukodělným a časově náročným svařováním, nebo jeho vlastní technikou, ručním 3D tiskem kovu. Těmito pomalými procesy se vymezuje proti akcelerované době. Pracuje také s chybou, která se v jeho objektech stává záměrem. Výstava s názvem 5G naráží na přesun života člověka do online prostoru.


Kurátor: Mira Macík

Mapování kulturních a kreativních průmyslů v Olomouci je společným projektem Univerzity Palackého, statutárního města Olomouc a Olomouckého kraje. Na mapování se podílí tým složený ze zástupců univerzity, města a kreativních odvětví.