Achtung festung schnellung – Cyklozávod po olomouckých fortech

Začátek: 26. 5. 2022 | 16:30

Konec: 26. 5. 2022 | 19:30

Kategorie: Sport

Místo: Korunní pevnůstka a olomoucké forty

Facebook: Korunní pevnůstka a olomoucké forty Web: Korunní pevnůstka a olomoucké forty

Ve čtvrtek 26. 5. 2022 se uskuteční Cyklozávod po olomouckých fortech, který pořádá spolek Studium Artium ve spolupráci se spolkem Za krásnou Olomouc v rámci květnové výzvy Do práce na kole. Start v 16:30 z areálu Korunní pevnůstky. Závodníci, nechť se dostaví nejpozději v 16:15.

Předpokládaná doba závodu je 90 minut, v rámci níž závodníci objedou 5 checkpointů po vybraných olomouckých fortech, které budeme postupně odtajňovat. Vyhlašovat a oceňovat budeme tři nejrychlejší jezdce. Startovné je dobrovolné. Kapacita míst závodu je omezena. Rezervovat místo si můžete skrze dotazník v záhlaví události. Cyklozávodu předchází cyklojízda Achtung Festung Bicyklung, kde se s některými s fortů můžete blíže seznámit a nasbírat znalosti.

Pravidla
1. U pěti olomouckých fortů budou check-pointy, které musí každý závodník projet.
2. Trasu si volí každý individuálně.
3. Na check-pointech bude závodníkovi položena otázka s možnostmi odpovědí ABCD. Za správné zodpovězení získává závodník fajfku na kartu, kterou dostane na startu. Pokud odpoví špatně, bude mu udělena trestná aktivita, která jej zpomalí a poté dostane na kartu křížek a jede dál.
4. Než se vydá závodník do cíle, musí mít na kartě všech pět check-pointů označených.

Více info na: https://www.facebook.com/events/1042315313359526/

Mapování kulturních a kreativních průmyslů v Olomouci je společným projektem Univerzity Palackého, statutárního města Olomouc a Olomouckého kraje. Na mapování se podílí tým složený ze zástupců univerzity, města a kreativních odvětví.