Fimfárum

Začátek: 24. 6. 2022 | 09:00

Konec: 26. 6. 2022 | 12:00

Kategorie: Festival

Místo: Olomouc, DDM Olomouc Tř. 17. listopadu 47, Bezručovy sady

Facebook: Olomouc, DDM Olomouc Tř. 17. listopadu 47, Bezručovy sady Web: Olomouc, DDM Olomouc Tř. 17. listopadu 47, Bezručovy sady

SPOLU Olomouc, z.ú. zve širokou veřejnost na FIMFÁRUM – festival tvořivosti a fantazie lidí s postižením i bez. Festival tvořivých aktivit a zábavy pro děti i dospělé se koná od pátku 24. června do neděle 26. června 2022 v prostorech DDM Olomouc (třída 17. listopadu 47 a blízké okolí) a v Bezručových sadech. 25. ročník festivalu zakončí sérií pěti předchozích ročníků, jejichž náplň byla inspirována jednotlivými světadíly. Letošní festival bude zaměřen na Evropu a jeho motto zní: „Kudy vedou naše kroky? Domů, do Evropy“.

Slavnostní zahájení festivalu se uskuteční v pátek 26. června v 19:00 hodin v sále DDM Olomouc. Již od 9 hodin však budou v pátek pro děti i dospělé otevřeny tvořivé dílny inspirované evropskými zeměmi, které můžete navštívit také v sobotu od 9:30 do 16:30 hodin. Těšit se můžete na různé výtvarné techniky, keramiku, výrobu drobných dárků, barevné křídy v parku, hmyzí hotel a další. V rámci doprovodného programu si budou moci návštěvníci poslechnout smyčcové kvarteto Desiqual quartet, vyzkoušet si slack line nebo navštívit čajovnu.

Bližší informace a podrobný program festivalu najdete na www.spoluolomouc.cz týden před konáním akce. Festival pořádá organizace SPOLU Olomouc, z.ú., která podporuje lidi se zdravotním, primárně s mentálním postižením, ve spolupráci s Domem dětí a mládeže v Olomouci.

Akce se koná za finanční podpory Statutárního města Olomouce, Ministerstva kultury ČR, Olomouckého kraje a další soukromých dárců.

Mapování kulturních a kreativních průmyslů v Olomouci je společným projektem Univerzity Palackého, statutárního města Olomouc a Olomouckého kraje. Na mapování se podílí tým složený ze zástupců univerzity, města a kreativních odvětví.