Virtuální fotovýlety

Začátek: 1. 7. 2022 | 00:00

Konec: 31. 8. 2022 | 00:00

Kategorie: Výstava

Místo: Knihovna města Olomouce, pobočka Jungmannova, Jungmannova 25

Facebook: Knihovna města Olomouce, pobočka Jungmannova, Jungmannova 25 Web: Knihovna města Olomouce, pobočka Jungmannova, Jungmannova 25

Chtěli jste se někdy podívat do starověkého Egypta, Řecka, viktoriánského Londýna, revoluční Paříže, komiksového New Yorku, rozpadlých indických chrámů, tajemných tropických ostrovů či do post-apokalyptické budoucnosti počátkem čtvrtého tisíciletí? Moderní videohry nabízí desítky až stovky hodin zábavy, vzrušujících příběhů, logických hádanek i téměř fotorealistickou grafiku. Ve speciálním režimu fotografování se dají pořídit nejen dechberoucí akční momentky či portréty, ale i úžasné záběry krajiny. To vše můžete vidět na výstavě herních fotografií Martina Benčíka.

Každá z vystavených fotografií bude navíc opatřena QR kódem. Po naskenovaní se můžete podívat na krátké video jak konkrétní fotografie vznikala.

Mapování kulturních a kreativních průmyslů v Olomouci je společným projektem Univerzity Palackého, statutárního města Olomouc a Olomouckého kraje. Na mapování se podílí tým složený ze zástupců univerzity, města a kreativních odvětví.