Listuj světem

Začátek: 1. 7. 2022 | 00:00

Konec: 31. 8. 2022 | 00:00

Kategorie: Výstava

Místo: Knihovna města Olomouce, pobočka Brněnská, Brněnská 500/80

Facebook: Knihovna města Olomouce, pobočka Brněnská, Brněnská 500/80 Web: Knihovna města Olomouce, pobočka Brněnská, Brněnská 500/80

Výstava polské ilustrace pro děti v českých překladech. ponoř se do oceánu projdi antickým labyrintem poznej lidský mozek postav bláznivý dům prozkoumej tajemství hub představ si život v noci Ponořte se do oceánu, projděte antickým labyrintem, poznejte lidský mozek nebo prozkoumejte tajemství hub. Stačí zalistovat jednou z knih pro nejmladší čtenáře od těch nejlepších polských autorů a autorek. Věnují se designu, vesmíru, architektuře, národním parkům, včelám, hudbě, stromům nebo lidským vynálezům. Spojují je krásné ilustrace a originální obsah, který nenudí ani rodiče! Pro děti je přichystaná soutěž: na každém panelu najdete otázku a po jejím správném zodpovězení můžete vyhrát knižní cenu.

Organizátoři: Polský institut v Praze, Polský knižní institut – Instytut Książki, Knihovna města Olomouce

Mapování kulturních a kreativních průmyslů v Olomouci je společným projektem Univerzity Palackého, statutárního města Olomouc a Olomouckého kraje. Na mapování se podílí tým složený ze zástupců univerzity, města a kreativních odvětví.