TOLERANCE SHOW Olomouc 2022

Začátek: 16. 6. 2022 | 17:00

Konec: 23. 9. 2022 | 18:00

Kategorie: Výstava

Místo: Cafe Gallery JOLA, Denisova 272 /8

Facebook: Cafe Gallery JOLA, Denisova 272 /8 Web: Cafe Gallery JOLA, Denisova 272 /8

Tolerance Show v Olomouci představí mezinárodní putovní výstavu plakátů, vytvořených od více než stovky umělců z celého světa. Všechny tyto plakáty mají jedno společné a to je téma TOLERANCE (rasová, genderová, společenská aj. dle vlastního uvážení umělce…). S projektem přišel bosenský umělec, kurátor a aktivista Mirko Ilić žijící v New Yorku. V roce 2017 oslovil několik umělců a jeho jediným požadavkem bylo, aby grafika byla doplněna o slovo „tolerance“ v rodném jazyce umělců.

Cílem projektu je ukázat sílu designu a připomenout tak, co máme všichni společné. Projekt zároveň oslovuje lidi, kteří běžně do galerií nezavítají.

Díky velkým a pozitivním ohlasům se projekt rozšířil a výstava se stala putovní po celém světě. Uskutečnila se již v několika státech Evropy, v Americe, Asii i Africe. Nyní se výstava objeví i v Olomouci, kam jí přiveze majitel galerie Cafe Gallery Jola, pan Jiří Chmelař.

Mapování kulturních a kreativních průmyslů v Olomouci je společným projektem Univerzity Palackého, statutárního města Olomouc a Olomouckého kraje. Na mapování se podílí tým složený ze zástupců univerzity, města a kreativních odvětví.