Bělobrádek podpoří kulturní a kreativní průmysly

Napsal rostanetek dne .

Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek pozval do Prahy zástupce Evropské komise, aby s nimi jednal o podpoře kulturních a kreativních průmyslů a digitální ekonomiky.

Budoucnost České republiky nespočívá jen v tradičním průmyslu, ale vznikají zde i nová odvětví založená na spojení digitálních technologií a kreativity,“ upozorňuje Bělobrádek.

Tato oblast zasahuje kromě vědy a výzkumu také do rezortu průmyslu a kultury, dosud se ale této důležité problematice nikdo systematicky nevěnoval. Bělobrádek proto chce, aby jeho úřad působil jako koordinační centrum pro tuto oblast. „Evropská komise je digitální komise,“ dodal na zástupce EK Javier Hernandez-Ros, který zároveň uvítal snahu vicepremiéra Bělobrádka podporovat kulturní a kreativní průmysly a digitální ekonomiku.

Převzato z http://www.vlada.cz/.

Mapování kulturních a kreativních průmyslů v Olomouci je společným projektem Univerzity Palackého, statutárního města Olomouc a Olomouckého kraje. Na mapování se podílí tým složený ze zástupců univerzity, města a kreativních odvětví.