Open Studios Olomouc vol. 1

Napsal Magdalena Petrakova dne .

První ročník Open Studios otevírá  ateliéry a dílny olomouckých tvůrců

V sobotu 25. 9. se v Olomouci v rámci Knižního veletrhu autorských a uměleckých publikací – LITR poprvé uskuteční akce Open Studios. Open Studios zve veřejnost k prohlídce studií, ateliérů a dílen lokálních olomouckých tvůrců. Do dílen bude možné nahlédnout od 13 do 18 hodin.

V několika z otevřených ateliérů bude pro návštěvníky připraven dobrovolný workshop, či možnost odnést si z místa malou pozornost. Akce Open Studios nabízí prostor pro osobní setkání a vytvoření nových vazeb mezi kreativci i veřejností. 

Iniciátor události Ondřej Hruška dodává: Akcí Open Studios naplňujeme ambici festivalu rozprostřít své aktivity po Olomouci. Zapojit do něj více aktérů a zároveň návštěvníkům nabídnou možnost strávit v centru města naplněný den. Je to první ročník, proto volíme spíše menší rozsah. Uvítáme, když se nám budou hlásit zájemci o zařazení do druhého ročníku.

Své tvůrčí zázemí otevře k nahlédnutí Vydavatelství UP,  nový olomoucký kulturní prostor Molitorova knihovna, Dům děti a mládeže Olomouc, Knihařka Kateřina Mestická, prodejna s grafickými papíry,tiskárna a řemeslná dílna graficke-papiry.cz. Do akce se zapojila také Hanácká dílna specializující se na šití kožených výrobků, umělec Jan Skácelík a mimokolektiv – designový obchod a architektonické studio v jednom. 

Někteří z nich představí své fungování také v rámci večerní prezentace Napeča Koláča, která je svéráznou hanáckou verzí světoznámého prezentačního formátu PechaKucha. Ta se uskuteční taktéž v sobotu 25. 9. od 19:00 v prostorách Kaple Božího nacházející se v přízemí Uměleckého centra Univerzity Palackého – Konvikt. 

Zapojená místa:

Vydavatelství UP – Biskupské nám. 1

Molitorova knihovna – Kosinova 874/7

Dům dětí a mládeže Olomouc – 17. listopadu 47/1034

Knihařka – Dr. Milady Horákové 496/27

graficke-papiry.cz – Na Letné 113/1

Hanácká dílna – Bořivojova 1

Jan Skácelík – Havlíčkova 13 

mimokolektiv – Ztracená 267/32

Pořadateli akce jsou LITR, Kreativní Olomouc a graficke-papiry.cz.
Facebooková událost
www.litrolomouc.cz / https://kreativniolomouc.cz / https://graficke-papiry.cz/

Mapování kulturních a kreativních průmyslů v Olomouci je společným projektem Univerzity Palackého, statutárního města Olomouc a Olomouckého kraje. Na mapování se podílí tým složený ze zástupců univerzity, města a kreativních odvětví.