Workshop: Od nápadu k realizaci aneb Jak nastartovat kulturní projekt ve vašem městě

Napsal Magdalena Petrakova dne .

Letem světem pořádáním kulturních akcí na malých městech pod vedením zkušených kulturních manažerek. 

Máte nápad, plán, nebo projekt, jak oživit dění ve svém městě? Chcete uspořádat festival, sousedskou slavnost nebo vytvořit místo pro setkávání? Kde ale začít a jak to uchopit za správný konec? A jak nastavit fungování organizace, aby bylo životaschopné a udržitelné? Na jaké překážky můžete narazit a jak na ně? Kde sehnat peníze? A jak sestavit tým? Kdo je vaše cílovka a jak ji oslovit? Jak si pohlídat legislativu?

Workshop bude příležitostí načerpat inspiraci, sdílet zkušenosti z praxe, ale také setkat se s lidmi, kteří se stejně jako vy věnují (nebo chtějí věnovat) kultuře. Dvojice zkušených produkčních v oblasti kultury vám poskytne rady a konkrétní tipy, co a kde zařídit, na co rozhodně nezapomenout a čeho se naopak vyvarovat.

Workshopy proběhnout v těchto městech:

  • Prostějov – 7. března 2024 od 09:30 do 17:00 (Městská knihovna Prostějov, Skálovo nám. 6, Prostějov, podkrovní sál)
  • Šumperk – 11. dubna 2024 od 09:30 do 17:00 (Vlastivědné muzeum v Šumperku, Hlavní třída 342/ 22, Šumperk, přednáškový sál)
  • Jeseník – bude upřesněno
  • Přerov – bude upřesněno

Účast na workshopu je bezplatná, jakožto součást projektu Kreativní Akademie Olomouckého kraje.

Těšíme se na Vaši účast.

Mapování kulturních a kreativních průmyslů v Olomouci je společným projektem Univerzity Palackého, statutárního města Olomouc a Olomouckého kraje. Na mapování se podílí tým složený ze zástupců univerzity, města a kreativních odvětví.