Podcast

Podcast Kreativní Olomouce – série rozhovorů s tvůrci kreativních odvětví

Poslechněte si podcast Kreativní Olomouce, sérii rozhovorů s tvůrci křehkého a dynamického ekosystému kulturních a kreativních odvětví. Seznamte se s lidmi, kteří stojí za pestrým a kvalitním podhoubím právě v Olomouckém kraji. Zimní sérií složenou ze tří rozhovorů vás provede moderátorka Tereza Havlínková. 

Podcast si můžete pustit níže nebo v podcastových aplikacích Apple Podcasts, Spotify a SoundCloud.

#1 Pinkbox

V prvním díle se seznámíme s Bárou Fialovou a Jiřím Bartoníkem, zakladateli nezávislého nakladatelství dětské literatury Pinkbox, které se zaměřuje na podnícení filozofického myšlení u dětí. Jak vznikl nápad zprostředkovávat dětem ideje pocházející z děl věhlasných filozofů? Jaké to je, vydávat literaturu, která jde proti mainstreamovému proudu? A jaké jsou další kroky Pinkbox? 

#2 Pavla Baštanová

Ve druhém díle se seznámíme s Pavlou Baštanovou, absolventkou UMPRUM (oboru Filmová a televizní grafika) a UTB ve Zlíně (oboru Klasická animovaná tvorba). Pavla se věnuje převážně animaci a ilustraci, jak profesně tak ve volné tvorbě. Mezi její práce patří tvorba krátkých filmů, vizuálů, animovaných znělek, knižních a časopisových ilustrací. Mimo to také učí, pořádá výtvarné a animační workshopy nebo spoluorganizuje knižní veletrh LITR. Jakým výzvám čelila při návratu do rodné Olomouce? A na čem právě pracuje?

#3 mimokolektiv

Ve třetím díle se seznámíme s Barborou a Janou Trundovými, zakladatelkami architektonického studia mimokolektiv. To mimo služby z oblasti designu, architektury nebo zahradní architektury provozuje také vlastní design shop na ulici Ztracená, kde prezentují současný český bytový design. Jaké je jejich portfolio? Jak hodnotí svou volbu působit v Olomouci? S kým spolupracují? A jakou práci dělají nejraději?

#4 Marcell

Marcell (vlastním jménem Marcel Procházka) je zpěvák, producent, skladatel, rodák z Olomouce a absolvent Lékařské fakulty UP v Olomouci. Po studiu se začal naplno zabývat hudbou. Věnuje se hudební produkci a skládání písní pro ostatní interprety (např. Lenny, Mirai, Adam Mišík, Paulie Garand). Vlastní tvorbu představuje na svém debutovém albu s názvem Hovory domů, které vydal v listopadu 2022.

 

#5 SF MINI

SF MINI je olomoucký DIY skate-punkový prostor, jehož počátky je sahají až do roku 2013. Během své existence změnil nejen své působiště, ale také svůj význam v rámci lokální komunity DIY skejťáků i hudebních nadšenců – v prostorách SF MINI se nachází nahrávací studio, koncertní sál, nechybí ale samozřejmě mini rampa. Jaké postavení SF MINI v Olomouci má a co nabízí? Poslechněte si rozhovor Tomášem Jirsou (kolektiv HLUBINA) a Janem Stromšíkem (SF Crew). 

 

Mapování kulturních a kreativních průmyslů v Olomouci je společným projektem Univerzity Palackého, statutárního města Olomouc a Olomouckého kraje. Na mapování se podílí tým složený ze zástupců univerzity, města a kreativních odvětví.