Setkávání, diskuze a vzdělávání

Aktuálně zveme

Dále připravujeme

Chcete být informováni o aktuálním dění?

Napište na magdalena@kreativniolomouc.cz a my Vás rádi na připravované akce pozveme!

Archiv:

Podzimní série Masterminds / 27. září, 25. říjen, 29. listopad, 20. prosinec 2023, 24. leden 2024
Zveme vás na pravidelné facilitované setkávání kreativců v malé uzavřené skupině na téma “podnikání v kreativních odvětvích”. Díky podzimní sérii Masterminds (od září do ledna) budeme společně sdílet výzvy, kterým ve svém podnikání kreativci čelí a podělíme se o tipy, know-how a řešení problémů. 
 
Pět setkání MASTERMIND proběhne v prostorách coworkingového centra Vault42 každou poslední středu v měsíci v čase od 17:30 do 19:30.
Lektorkou bude fundraiserka a koučka Dita Palaščáková.
 
Více informací a registraci můžete získat v našem registračním formuláři, registrovat se můžete do 18. září 2023.

22. 4. 2023, od 10 do 12 hod. OPEN SPACE – Odvaha podnikat v kreativě

Pojďme se vzájemně potkat, poznat a inspirovat v rámci Open Space, tzv. ne-konference. První z cyklu těchto setkání se zaměří na příležitosti a výzvy podnikání v kreativních odvětvích. Setkání je vhodné jak pro začátečníky, kteří chtějí načerpat co nejvíce užitečných informací do začátků, tak i pro zkušené matadory, kteří chtějí networkovat a zároveň se inspirovat různými úhly pohledu.


8. června 2023, 9:00–17:00 Seminář: Bezgrantový fundraising pro kreativce a kulturní pracovníky

Spustili jsme open-call na jednodenní vzdělávací seminář pro kulturní subjekty na téma: Bezgrantový fundraising. Pořadatelem je vedle spolku Kreativní Olomouc také Olomoucký kraj a agentura pro kulturní sponzoring Targeta.

Cílem semináře je představit možnosti spolupráce s komerčním/soukromým sektorem a cesty vedoucí k získávání financí - jak a kde hledat správného partnera, jak co nejlépe napsat sponzorskou nabídku, kde peníze získávat a kde šetřit rozpočet formou barterových sponzoringů, zda a jak založit mecenášský klub, kde najít další možnosti spolupráce s komerční sférou, jak nastavit přemýšlení o fundraisingu jako o partnerském, oboustranně prospěšném vztahu.


série Masterminds (jaro-léto 2023)
První série MASTERMIND roku 2023 zahrnuje pět setkání a bude probíhat vždy poslední středu v měsíci: 22. února - "ochutnávka", 29. března, 26. dubna, 31. května, 28. června / ČAS: 17:30–19:30
KDE: Vault 42 – coworking center, Koželužská 945/31, 779 00 Olomouc
Lektorka: Dita Palaščáková
 
MASTERMIND podnikání v kreativních odvětvích. Zveme vás na pravidelné facilitované setkávání kreativců v malé uzavřené skupině (safe space) na téma “podnikání v kreativních odvětvích”. Společně budeme sdílet výzvy, kterým ve svém podnikání čelíme, a podělíme se o tipy, know-how a řešení problémů. Konkrétní zaměření vyplyne z aktuálních potřeb účastníků. Masterming je osvědčený formát používaný v různých kontextech, který je založený na brainstormingu, rychlé zpětné vazbě a vzájemné podpoře.
 

 • 9. března 2022/9:30-13:00 JAK Z KRIZE: Webinář krizového managementu 

  Jak fungovat v době krize? Jaké strategické kroky vám pomůžou hned teď – v době změn? Učte se od nejlepších! Interaktivní workshop s Irenou Swiecicki účastníky provedl základními metodami krizového managementu. Získané know how v rámci kurzu uplatní přímo na vlastní projekt nebo podnikání.

  19. prosince 2022 18:00-20:00 Online debata: PAF Home: Jaká budoucnost čeká české filmové festivaly? ve spolupráci s Přehlídkou filmové animace a současného umění - záznam z debaty ZDE, facebooková událost ZDE
 • 8. prosince 2020 16:00–cca 18:30 WEBINÁŘ: Chci se živit kreativou  ve spolupráci s Dizajtrhem – více informací ZDE, facebooková událost ZDE.
 • 25. listopad 2020 18–19:30 Online debata: Jak pomoct nakladatelům v krizi – diskuzní setkání pořádané ve spolupráci s knižním veletrhem autorských a uměleckých publikací LITR – více informací ZDE, záznam ZDE
 • 11. listopad 2020 16:30–18:30 Podporujeme kreativní Olomouc – panelová diskuze / Olomoucké kulturní fórum #5 – více informací ZDE
 • 19. října 2020 Olomoucké kulturní fórum – viz samostatná kapitola
 • 21. září 2020 od 17:00: Předvolební debata Volí Olomoucký kraj kulturu?
 • 15. září 2020 od 16:00 křest katalogu DESIGN v prostorách restaurace Konvikt, viz pozvánka
 • 31. srpen + 1. září 2020 Seminář Občanské projekty ve veřejném prostoru. Semináře se zúčastnilo na 12 aktivních jednotlivců a zástupců neziskových organizací, kteří s občanskými projekty přichází do styku. Lektory semináře byli zástupci spolku Pěstuj prostor – uskupení architektů a dalších odborníků usilujících o kvalitní rozvoj měst. Výchozí studijní materiál: Manuál “Občanské projekty ve veřejném prostoru” je nyní brzy k dispozici ve fyzické podobě v čítárně Kreativní Olomouce v Divadle na cucky, nebo je také ke stažení pod odkazem.
 • 4. a 18. květen + 1. červen 2020 Olomoucké kulturní fórum – viz samostatná kapitola

 • 24. listopad 2019 DIZAJNTRH Panelová diskuze: Jak podnikat v kreativních odvětvích?, Umělecké centrum Univerzity Palackého (viz událost na FB).  

  Na Dizajntrhu se potkaly podnikatelky z kreativních odvětví a nechaly nám nahlédnout pod pokličku své podnikatelské činnosti. Diskuzní panel s úspěšnými lidmi z oboru byl prostorem pro sdílení cenných zkušeností i načerpání inspirace. Panelovou diskuzi jsme uspořádali s cílem přispívat ke vzájemné obeznámenosti aktérů kulturních a kreativních odvětví, jejich propojování a koordinaci, zprostředkování kontaktů, vytváření synergií napříč kreativními odvětvími. Zároveň podobnými aktivitami usilujeme o zvyšování povědomí o subjektech kulturních a kreativních odvětví a jejich zviditelňování, uznání jejich práce, podporu “fair trade” prodeje a lokální ekonomiky.

  Moderátorka: Bara Cermakova

  Panelistky:

 • ilustrátorka a grafička Jana Kloučková Kudrnová
 • tvůrkyně kabelek a jiných doplňků a blogerka Jana Grešáková
 • tvůrkyně porcelánových šperků a spolumajitelka obchodu Flop Fashion Store Vendula Krupařová
 • tvůrkyně šperků, lektorka textilních technik a spolumajitelka obchodu Flop Fashion Store Eliška Žilová Václavíková
 
Mapování kulturních a kreativních průmyslů v Olomouci je společným projektem Univerzity Palackého, statutárního města Olomouc a Olomouckého kraje. Na mapování se podílí tým složený ze zástupců univerzity, města a kreativních odvětví.